Info
Info
Volitelné příslušenství
Filtrační nástavby

Spojení briketovacího lisu s filtrační jednotkou je logické ukončení výrobní linky, které přináší největší výhody pro uživatele. K briketovacímu lisu je možné připojit téměř každý systém centrálního i jednotkového odsávání.

Drtiče

V závislosti na druhu a velikosti odpadového materiálu jsme schopni dodat nejvhodnější typ drtiče od různých výrobců, vybraný s ohledem na požadovaný výkon, velikost vstupního materiálu a požadavků na automatizaci provozu s ohledem na výsledky zkoušek drcení. Rozměry odpadu k drcení zásadně ovlivňují velikost drtící komory, cenu a příkon drtiče. Doporučujeme spolehlivé, ověřené, výkonné drtiče s dlouhou životností samotného stroje i drtících nástrojů.

Drtič může mít násypku vhodnou pro ruční vhazování odpadu přímo do násypky drtiče nebo se materiál může do násypky dopravovat pásovým dopravníkem.
Rotační stojan RS

je určen pro snadné balení briket do pytlů. Je dodáván ve smontovaném stavu bez PE pytlů a přívodního kabelu. Svařovaný podstavec je připravený pro umístění tří tenzometrických senzorů ve třech opěrných nohách. Uprostřed podstavce je masivní kovový sloup, do kterého je připevněno šest nebo deset držáků. Výšku držáku lze posunutím změnit podle požadované velikosti obalu. PE pytle jsou ke stojanu přichyceny sponami, které zároveň zakrývají volný prostor mezi jednotlivými pytli a usměrňují dráhu pádu brikety do pytle. Rotační stojan se umístí pod vyústění briket z briketovodu.

Standardní provedení RS

Po zapnutí se stojan začne otáčet a brikety plynule padají do všech pytlů současně. Toto řešení vyžaduje dohled a ruční dovážení hmotnosti pytlů. Uzavření pytlů se provádí až po výparu zbytkové vlhkosti a není automatizováno. Pytle se snadno skládají na paletu a fixují strečovou folií. Stojan lze vybavit nastavitelnou výškou držáků - označení V.

Provedení s váhou RS-W

Po zapnutí brikety začnou padat do prvního pytle a stojan se pootočí až po přesném odvážení nastavené hmotnosti briket do pytle. Měření hmotnosti pomocí tří tenzometrických senzorů vylučuje nepřesnost vážení vlivem nerovnoměrného rozložení hmotnosti na stojanu. Řídicí systém váhy umožňuje na displeji nastavit požadovanou hmotnost pytle. V případě, že jsou všechny pytle zaplněny, se stojan zastaví a signálem oznámí požadavek na výměnu pytlů. Váhu je možné kdykoliv vynulovat nebo po odebrání plných pytlů či výpadku proudu zvolit pokračování ve vážení. Vážení automatickou váhou je velice přesné. Uzavření pytlů se provádí až po výparu zbytkové vlhkosti a není automatizováno. Pytle se snadno skládají na paletu a fixují strečovou folií. Stojan lze vybavit nastavitelnou výškou držáků - označení V.

Hlavní výhody

+ Kompaktní masivní konstrukce
+ Minimální náklady na montáž
+ Nízká spotřeba elektrické energie
+ Výběr ze dvou cenových hladin - provedení
+ Přesné automatické vážení u typu s váhou
+ Snadná obsluha, kvalitní zpracování

Technické parametry
Typ RS Označení typu Počet pytlů Příkon
kW
Hmotnost
kg
Průměr
mm
Standard   6 0,1 140 1200
S váhou W 6 0,2 155 1200
Standard 10 0,1 155 1200
S váhou W 10 0,2 170 1200
Pytlovač

Snadné a levné balení briket.
Pohon od posuvu briket bez elektrické energie.

Standardní provedení pytlovače

Je zařízení, které zabezpečuje plynulé plnění briket do šesti pytlů zároveň a to bez jejich otáčení. Toto rovnoměrné plnění zabezpečuje pouze otočný žlab, který usměrňuje pád briket do jednotlivých pytlů. Rotační pohyb žlabu je odvozen od posuvného pohybu briket v briketovodu, zařízení tedy nepotřebuje další energii pro provoz. Otočný žlab je uložen pomocí ložisek na středové části podstavce a jeho rotační pohyb zabezpečuje speciální mechanismus umístěný u výstupu briketovodu. PE pytle jsou ke stojanu přichyceny sponami, které zároveň zakrývají volný prostor mezi jednotlivými pytli a usměrňují dráhu pádu briket do pytle. Stavitelné nohy konstrukce zabezpečují rychlé ustavení i na nerovném podkladu.

Hlavní výhody

+ lehká jednoduchá konstrukce, přímé napojení k lisu
+ nízká cena a bez další spotřeby elektrické energie
+ možnost výškového nastavení držáků pytlů (dle požadované velikosti obalu)
+ možnost výškového nastavení rotačního žlabu
+ vhodný pro většinu briketovacích lisů s průměrem brikety od 40 do 90 mm
+ bezpečné pro obsluhu, neboť nedochází k otáčení pytlů

Technické parametry
Typ RS Průměr briketovodu
mm
Počet pytlů Průměr podstavy
mm
Standard 40 - 90 6 1100
Přehled volitelného příslušenství k briketovacím lisům řady BrikStar
        pozn. pro
BrikStar EK 20 lze dodat pouze čidlo minimální hladiny materiálu
© 2019 Tomáš Prošek
Machine Export s.r.o.
Okružní 407 / Sezimovo Ústí / Česká Republika